• Sprzedaż
Oferty Pakietowe Opanowują Rynek Hotelowy w Polsce
szkolenia w hotelarstwie

Święta w hotelu czy pensjonacie? Jak się okazuje, coraz większa ilość Polaków postanawia spędzić święta poza domem. Trend ten zaczęło zauważać coraz więcej hotelarzy, którzy zaczęli przygotowywać dla klientów mocno zróżnicowane oferty i pakiety na pobyty świąteczne. Zastanawialiście się co powoduje takie wybory?

Polacy, z roku na rok żyją coraz intensywniej. Duża liczba godzin spędzonych w biurze, na spotkaniach z klientami czy brak długich przerw świątecznych powodują brak czasu na świąteczne przygotowania w zaciszu swojego domu. Dlatego też w okresie przedświątecznym, duża liczba z nas cierpi na brak chęci i motywacji do zrobienia zakupów i przygotowania wigilijnych potraw. Kropkę nad ‘i’ stanowi tu również zmienna aura, która coraz częściej odbiega od naszego wyobrażenia na temat  Świąt. Na przestrzeni ostatnich 12 lat, tylko cztery święta Bożego Narodzenia obfitowały w  śnieg.  Co za tym idzie, jako pierwsze  świąteczne kierunki obieramy górskie kurorty. Bo gdzie szukać zimy jeśli nie w górach?  Dla większości z nas świąteczny wyjazd w góry jest połączony z inauguracją sezonu narciarskiego.

Co skłania nas do podejmowania takich wyborów?

Z całą pewnością, dużą uwagę przywiązujemy do wygody. Wyjazd wiąże się z tym, że nie musimy poświęcać czasu na gotowanie, sprzątanie czy też odwiedziny u rodziny. Bardzo często nasz wybór determinuje bardzo bogata i rozbudowana oferta pakietowa, która poza noclegami i wyżywieniem obejmuje również dodatkowe atrakcje takie jak: usługi Spa, wspólne śpiewanie kolęd czy wizyta Mikołaja.  Warto również nadmienić, że do rzeszy osób korzystających z hotelowych pakietów na świąteczny pobyt, dołączają również osoby,  które decydują się na zamówienie świątecznego cateringu. Coraz większa ilość hoteli wprowadza taką usługę do swojej oferty.

Wbrew obiegowej opinii decyzje o spędzeniu świąt poza domem determinują chęć odpoczynku, zwolnienia życiowego tempa oraz spędzenia czasu z najbliższymi – niekoniecznie w domu. Jeszcze parę lat temu,  pomysł na rodzinny wyjazd do hotelu znajdującego się malowniczym górskim kurorcie wydawał się delikatnie mówiąc mocno abstrakcyjny. Dziś jednak, organizowanie rodzinnych zlotów czy  wspólnych świąt w hotelu jest dla nas czymś codziennym, całkiem naturalnym. Pragnienie oderwania się od pracy i zabieganej rzeczywistości, a przede wszystkim chęć znalezienia miejsca, które w pełni pozwoli nam wypocząć decyduje o podjęciu decyzji o świątecznym wyjeździe.

Zainteresował Cię ten artykuł?

Zapisz się do newslettera!