Szkolenie Trudny Gość, trudne sytuacje w hotelu

Szkolenie Trudny Gość, trudne sytuacje w hotelu, to szkolenie dla pracowników recepcji, front office, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi Gośćmi. Trudny, roszczeniowy Gość zdarza się w każdym hotelu. Wielu pracowników front office ma swoje metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jeśli jednak, chcesz przygotować ich profesjonalnie do radzenia sobie ze stresem i do tego, aby potrafili zachować się, nawet w najtrudniejszej sytuacji, to rozważ zorganizowanie szkolenia Trudny Gość, trudne sytuacje w hotelu.

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia Trudny Gość, trudne sytuacje w hotelu ? 

 • Podczas szkolenie pracownicy recepcji dowiedzą się, jak się komunikować w trudnych, stresujących sytuacjach.
 • Poznają metody rozwiązywania trudnych sytuacji w modelu wygrany – wygrany.
 • Podczas szkolenie pracownicy recepcji poznają metody postępowania w trudnych sytuacjach.
 • Dowiedzą się kiedy warto korzystać z empatii a kiedy należy być asertywnym.
 • Podczas szkolenie pracownicy recepcji dowiedzą się jak rozpoznawać zachowania roszczeniowe i jak skutecznie stawiać granice roszczeniowym Gościom.
 • Poznają modele postępowania z roszczeniowymi Gośćmi.
 • Dowiedzą się jak wzmocnić swoją asertywność.
 • Dowiedzą się  się jak zapobiegać reklamacjom w hotelu.
 • Podczas szkolenie pracownicy recepcji dowiedzą się jak postępować podczas reklamacji w hotelu.
 • Poznają metody radzenia sobie ze stresem ( Zen Recepcjonisty).

Program szkolenia Trudny Gość, trudne sytuacje w hotelu

 • Najczęstsze przyczyny reklamacji w hotelu i jak je minimalizować.
 • Typy zachowań Gości.
 • Trudny Gość a Gość roszczeniowy – zachowania, reakcje, metody postępowania.
 • Techniki asertywności.
 • Obsługa reklamacji.
 • Reputacja i opinie online, dlaczego są ważne i jak na nie wpływać.
 • Komunikacja nieantagonizująca i mechanizmy akceptacji
 • Metody postępowania w trudnych sytuacjach
 • Empatia vs asertywność
 • Zen Recepcjonisty

Prowadzenie: Małgorzata Pioszyk

Dlaczego możesz mi zaufać? 

Od ponad 10 lat pracuję jako trener z hotelami w całej Polsce. Na liście moich klientów są zarówno duże sieci jak i małe hotele niezależne. Szkolę ze sprzedaży, komunikacji oraz przywództwa w hotelach miejskich i w resortach. W obiektach 5*, 4*, 3* i niekategoryzowanych. Prowadzę podcast Skuteczna Sprzedaż w Hotelu Regularnie pisuję artykuły do czasopism branżowych np.. „Hotelarz”. Występuję w roli prelegentki na konferencjach branżowych. Prowadzę podcast Skuteczna Sprzedaż w Hotelu Regularnie pisuję artykuły do czasopism branżowych np.. „Hotelarz”. Występuję w roli prelegentki na konferencjach branżowych.

Co mówią uczestnicy szkolenia Trudny Gość, trudne sytuacje w hotelu? 

Moim zdaniem szkolenie było nam potrzebne. Dostaliśmy zastrzyk pozytywnej energii, który na pewno przyda się każdemu po ciężkim sezonie letnim. Zostały przedstawione różne typy zachowań gości oraz sposoby jak sobie z nimi poradzić. Wielu z nas uświadomiło sobie skąd biorą się niektóre negatywne reakcje gości i jak możemy temu zaradzić, jak się zachować wobec takiego gościa, jakich sformułowań można użyć w celu złagodzenia sytuacji. Ciekawą psychologiczną metodą uspokojenia roszczeniowego gościa, której nauczyliśmy się podczas szkolenia, jest sposób z notowaniem tego na co gość się skarży – pokazujemy mu zaangażowanie, poświęcamy mu uwagę , gość widzi że jego problem jest dla nas bardzo ważny.  Kasia, Pracownik Front Office.

Samo szkolenie przebiegło w bardzo ciepłej atmosferze, myślę że potrzebowaliśmy wszyscy „przewietrzyć głowę”.  Zaangażowanie Pani Małgorzaty dało nam sporo pozytywnej energii, uważam że szkolenie miało też terapeutyczne działanie, każdy mógł powiedzieć co mu się nie podoba w pracy, co mu się podoba, co jest dla niego wyzwaniem, jaka zła sytuacja mu się przytrafiła – wspólnie analizowaliśmy później jak można było temu zaradzić. Marcin, Pracownik Recepcji

Większość grupy brała czynny udział w szkoleniu, więc nie była to „sucha teoria” wygłoszona z przygotowanej prezentacji. Zostaliśmy także zaangażowani do ćwiczenia, które miało na celu integrację i znalezienie pozytywnych aspektów współpracy w dziale recepcji, a także housekeeping’u oraz gastronomii. Edyta, Recepcjonistka

 

Najczęściej zadawane pytania: 

Ile trwa szkolenie Trudny Gość, trudne sytuacje w hotelu?

Program szkoleniowy obejmuje 8H.

Czy szkolenie odbywa się stacjonarnie? 

Tak, to szkolenie stacjonarne, dedykowane dla obiektu. Oznacza to, że jeśli akceptujesz ofertę, to przyjadę do Twojego obiektu i przeprowadzę dedykowane szkolenie dla pracowników Twojej recepcji.

Ile kosztuje stacjonarne szkolenieTrudny Gość, trudne sytuacje w hotelu? 

Stawka za dzień szkoleniowy dla tego szkolenia wynosi 4 900 zł/ netto. Dodatkowo klient pokrywa koszty dojazdu, zakwaterowania oraz organizacji szkolenia w obiekcie (sala, przerwy kawowe itp)

Czy jest wersja online szkoleniaTrudny Gość, trudne sytuacje w hotelu ? 

Tak! Szkolenie  jest także dostępne w formie kursu na platformie VOD. Po zakupie kurs jest dostępny dla Państwa przez 12 miesięcy. Link do szkolenia TUTAJ 

Masz inne pytanie, lub chcesz zarezerwować termin szkolenia ? Napisz do mnie na contact@wedohotels.pl